Eyüpsultan Diş Kliniği
Eyüpsultan Diş Kliniği

Diş, insanların doğumundan 6 ay sonra çıkmaya başlayan, ağza alınan besinlerin çiğnenmesine yardımcı olan insanlar için vazgeçilmez kemiklerdir. Ağız ve diş sağlığına özen gösterilmesi, kişilerin hem sosyal hayatında hem de sağlığı açısından da büyük önem taşır. Kişilerin sosyal hayatlarında rahatlıkla gülümseyebilmeleri için diş çok önemlidir.

Ayrıca dişlerde meydana gelen rahatsızlıklar, birçok hastalığın temelini oluşturabilir. Kişilerin ağız ve diş sağlığına dikkat edip, düzenli olarak bir diş doktoruna muayene olmaları gerekir. Dişlerde meydana gelen sararma, çürüme gibi sorunlar ağız kokusu gibi rahatsız edici sorunlara da sebebiyet verir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte dişlerde görülen deformasyonlar için birbirinden farklı teknikler kullanılır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, diş tedavisinde uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması gerekir. Eğitimsiz ve deneyimsiz kişiler tarafından yapılan diş tedavisi, daha büyük sıkıntılara sebebiyet verebilir. Eyüpsultan diş kliniği uzman ve profesyonel diş doktorları ile tüm ağız diş ve çene problemlerinde en iyi hizmeti sunmaktadır.

Eyüpsultan İmplant Teknikleri

İmplant tekniği; teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanılmaya başlanan, eksik dişlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. İmplant tedavisinde eksik dişlerin yerine, özel titanyumdan yapılmış vidalar yerleştirilir. Dayanıklı ve uzun ömürlü bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. Yerleştirilen titanyum vidalar, diş kök görevini yapar. İmplant teknikleri, 18 yaşını doldurmuş, ağız ve çene yapısı tamamlanmış kişilere uygulanır.

Eksik dişlerin yerlerine vidalar yerleştirildikten sonra kişiden kişiye farklılık gösteren 3 ile 6 ay arasında iyileşme süresi beklenir. İmplant tedavisinin en önemli avantajlarından birisi, tedavi esnasında komşu dişlere zarar verilmez. Tedaviden önce uzman doktor ile bir görüşme yapılıp, gerekli muayeneler ve röntgen filmleri çekildikten sonra tedaviye başlanır.

İmplant tedavisi, tek aşamalı veya iki aşamalı olarak yapılabilir. Titanyum maddesinden elde edilen diş kökleri, hem dayanıklılık açısından hem de estetik açıdan ideal bir kaplama malzemesidir. Kişilere doğal ve estetik bir görünüm kazandıran implant kaplama tekniğinde renk değişimi oluşmaz.İmplant tedavisi için uzman ve profesyonel hizmet sunan Eyüpsultan diş kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Eyüpsultan Zirkonyum

Zirkonyum diş tedavisi, günümüzde en çok tercih edilen diş kaplama tekniklerinden birisidir. Diş kaplama teknikleri, metal ve metalsiz olarak gruplara ayrılır. Zirkonyum diş kaplama tekniği, metalsiz bir yöntemdir. Kişilerin estetik ve doğal bir görünüm kazandıran zirkonyum diş kaplama, zirkonyum maddesinin bazı özel tekniklerden geçirilerek seramiğe dönüştürülmesi ile kullanılır.

Metal kaplama sistemlerine göre kullanıcılarına birçok avantajı sağlayan zirkonyum diş kaplama, dayanıklı ve uzun ömürlü kaplama teknikleri arasında yer alır. Metal kaplamalarda görülen diş etlerindeki değişiklikler, zirkonyum tekniğinde görülmez. Ayrıca ağızda metal tadı veya ağız kokusu gibi sorunlarda oluşmaz.

Zirkonyum diş kaplama tekniği, diş etlerine uyumlu kaliteli bir yöntemdir. Zirkonyum diş kaplama tekniği; şiddetli renk ve lekelenmelerde, diş beyazlatma yöntemlerinde, ayrık ve çarpık dişlerin tedavisinde, kırık dişlerin tedavisi gibi birçok diş ağız ve çene deformasyonlarında tercih edilir. Zirkonyum diş kaplama hizmeti için kaliteli ve güvenilir hizmet sunan Eyüpsultan diş kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Eyüpsultan Diş Kliniği Fiyatları

Ağız, diş ve çene tedavisi ile çene eklemi tedavisi, diş beyazlatma, yirmilik diş çekimi, implant, ağız kokusu, diş çürükleri, gömük diş tedavisi, diş hassasiyeti, ağız kuruluğu, diş hassasiyeti gibi birçok diş problemi tedavi edilebilir. Eyüpsultan diş kliniği fiyatları, uygulanacak yönteme göre farklılık gösterir. Diş kliniği fiyatları, uzman doktor tarafından yapılan gerekli muayene ve tetkiklerden sonra belirlenir. Eyüp Sultan diş kliniği kaliteli hizmeti uygun fiyatlara sunmaktadır. Diş kliniği fiyatları hakkında güncel ve detaylı bilgi için Eyüpsultan hiç kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.