Bağcılar Diş Kliniği
Bağcılar Diş Kliniği

Diş vücudumuzun en önemli organlarından bir tanesidir. Sağlıklı beslenebilmemiz için dişlerimize iyi bakmalıyız. Dişlerimize bir şey olduğunda tedavisi oldukça zahmetli olacaktır. Ancak dişleriniz tedaviye ihtiyaç duyduysa eğer bunu geciktirmemeli bir an önce uzman ellere kendinizi bırakmalısınız. Konu ağız sağlığı olunca hijyene de oldukça dikkat edilmelidir. Başarısız operasyonlar sizi hem maddi hem manevi olarak yıpratacağından diş hekimi seçimi çok önemlidir.  Bağcılar diş kliniği merkezleri sağlığınızı kalite ile buluşturuyor. Kaliteli hizmet anlayışı için yola çıkıldığından klinik çalışanlarına gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Bağcılar diş kliniği denince akla gelebilecek bir bölge. Bölgede bu konuda alanında uzman birçok hekim bulunmaktadır.

Bağcılar İmplant Klinikleri

İmplant son yıllarda diş için yapılan yaygın uygulamalardan bir tanesi. Peki, implant nedir? Sorusuna gelecek olursak  çene kemiği ya da kafatası kemiklerinin içine köprü, harekeli diş protezi, yüz protezi gibi cerrahi uygulama ile yerleştirilen tıbbi üründür. Diş protezlerini desteklemek amacı ile yapılır. İmplantın nasıl uygulandığına gelecek olursak eğer, bu uygulama diş protezlerine destek amaçlı yapılan diş kökleridir. Diş doktorları için küçük bir cerrahi operasyon gerektirir. Çene kemiğine yerleştirilen bu kökler 2-3 ay içinde çene kemiğine tutunur. Bu kökler daha çok titanyumdan oluşan vidalardır. Bağcılar diş kliniği ortamlarında bu uygulamaları sağlıklı şekilde yaptırabilirsiniz.

İmplant Türleri

İki tür implant yöntemi vardır. Bunlar endosteal implantlar ve subperiosteal implantlar. Hekimin tercihine göre ikisinden biri tercih edilir.

Bağcılar Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum, diş yapımında kullanılır. Beyaz renkli bir maddedir. Saf hali ile kullanılmaz, zirkonya seramiği haline dönüştürülerek özel fırınlarda işlenir bu şekilde kaplama malzemesi haline gelir. Metal destekli kaplama kullanmayan hekimlerin tercihi zirkonyum kaplamadan yana oluyor. Metal kaplamalarda ilerleyen dönemlerde oluşan renkte kararma sorunu zirkonyumda yaşanmıyor. Tercih sebebi en başta budur. Bunun dışında zirkonyum kaplama ışığı geçiren özelliğe sahip olduğundan zamanla ışığın yansıması ile doğal diş rengine dönüşerek matlaşır. Bu da dişinizin doğal kendi dişinizmiş gibi görünmesini sağlar.

Zirkonyum kaplama yaptıran kişilerde sıcak soğuk hassasiyeti olmaz. Doğal görünen yapısı sayesinde ön dişler için daha çok tercih edilir. Sigara içen kişilerde sararmayı en aza indirger, ağız kokusu yapmaz. Bu gibi birçok sebebi olduğundan son dönemde oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Zirkonyum kaplama düşünüyorsanız Bağcılar diş kliniği merkezleri bir telefon kadar yakınınızda.

Zirkonyum Tedavisi Süresi

Dişe uygulanan zirkonyum kaplama 1-2 hafta içinde tamamlanacaktır. Bu süreç bittikten sonra hekiminiz sizi kontrole çağıracaktır. Kesinlikle bu kontrolleri aksatmamanız gerekir. Çünkü ilk etapta geçici olarak yapılan kaplama 1 hafta gibi bir süre sonucunda kalıcı olarak yapıştırılır. 6-7 ay gibi bir süre sonucunda da tekrar bir kontrol edilmesi gerekir. Düzgün kullanım ile zirkonyum kaplamanızı 5 yıla kadar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. İşlem sırasında lokal anestezi uygulandığından herhangi bir acı hissetmezsiniz. 

Bağcılar Diş Kliniği Fiyatları

Diş en önemli organlardandır. Diş kaybı kimsenin istemeyeceği hassas bir durumdur. Kimse kendi dişi gibi hiç bir kaplama ile rahat edemeyeceğini düşünür. Ancak Bağcılar diş kliniği merkezleri bu konuda size ezberleri bozdurabilir. Alanında uzman birçok hekim her daim hizmetinizdedir. Dişinizi kaybetmemeniz için her türlü imkânı size sunacaktırlar. Hekimler internet sitesi üzerinden fiyat bilgisi paylaşamamaktadır. Çünkü kişiye özel tedavi uygulandığından size uygulanacak dolgu, kanal, kaplama hangi tedavi yöntemi uygulanacaksa buna göre fiyat belirlenir. Daha sağlıklı bir fiyat için klinik ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Diş kliniği seçiminizde uzman kurumları seçmeniz her zaman sizin yararınıza olacaktır. Unutmayın sağlıklı bir gülüş, sağlıklı dişten gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.