Çatalca Diş Kliniği
Çatalca Diş Kliniği

Ağız ve diş sağlığı, kişilerin hem sağlığı açısından hem de fiziksel görünümü açısından oldukça önemlidir. Rahatça gülümseyebilmek için ağız ve diş sağlığına önem verilmesi gerekir. Dişlerde görülen bazı sorunlar önemsenmediğinde veya düzenli diş muayenesine gidilmediğinde, dişlerde çok ciddi problemler ortaya çıkar.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte ağız ve diş sağlığını koruyabilmek için farklı birçok yöntem kullanılmaktadır. Kullanılan bu tedavi yöntemleri sayesinde daha doğal ve daha kullanışlı dişler yapılabilir.

Ağız, diş ve çene sağlığı açısından dişlere uygulanan yöntemler; diş çekimi, kanal tedavisi, implant, protez laminate, diş eti hastalıkları tedavisi, diş beyazlatma gibi birçok teknik kullanılır. Dişlerde meydana gelen çürüme, ağız kokusu, çene rahatsızlıkları; genellikle aşırı sigara ve alkol tüketimi, antibiyotik kullanımı, genetik yapı gibi birçok nedenden kaynaklanır. Çatalca diş kliniği uzman ve profesyonel diş doktorları ile ağız-çene-diş problemlerinin tedavisinde hizmet vermektedir.

Çatalca İmplant Klinikleri

Eksik dişlerin tamamlanması için kullanılan implant tedavisi, modern diş hekimliğinde kullanılan yöntemlerden birisidir. İmplant yöntemi ile eksik dişlerin tedavisinde, çene içine özel maddelerden yapılmış vidalar yerleştirilir. Kemiğin içine yerleştirilen bu vidalar, titanyum maddesinden yapılmıştır. Titanyum vidalar üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisi, 18 yaş üzeri kişilere uygulanır.

Tedaviden faydalanabilmek için çene ve yüz gelişiminin tamamlanmış olması önemlidir. İmplant tedavisinde komşu dişlere zarar verilmez. İmplant tedavisinden önce kişilere gerekli muayeneler ve röntgen çekimleri yapılır. İmplantlar yerleştirildikten sonra ortalama 3 ile 6 ay arasında iyileşme süresi beklenir. İmplant tedavisinde kullanılan zirkonyum maddesi, ışık geçirgenliği özelliği olduğundan daha doğal bir görünüm oluşmasını sağlamaktadır. Çatalca diş kliniği implant tedavisinde gerekli özeni göstererek kişilerin, doğal ve sağlıklı dişlere kavuşmasını sağlar.

Çatalca Zirkonyum Kliniği

Çatalca diş kliniği olarak zirkonyum diş kaplama tedavisinde, kaliteli malzemeler kullanılarak işlem tamamlanır. Zirkonyum diş tedavisi, beyazlatma yöntemleri tedavisinde çarpık ve ayrık dişlerin tedavisinde bozulmuş dolgularda köprü veya kaplama olarak kullanılan yöntemlerdir. Kişilere estetik bir gülüş kazandırmak için uygulanan zirkonyum diş kaplama tekniği, metal desteksiz kaplamalar grubunda yer alır. Zirkonyum maddesi ışığı geçirebilir özelliğe sahip olduğundan, dişlerin daha orijinal ve doğal bir görünümde olmasını sağlar.

Diş etleri ile uyumlu olan zirkonyum maddesi, sıcağa dayanıklı ve metale alerjisi olan kişilerin rahatlıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Genellikle ön dişlerde tercih edilen zirkonyum kaplama; ağız kokusu, tat değişikliği gibi sorunlara yol açmaz. Ayrıca zirkonyum kaplama ile diş fonksiyonları daha işlevsel hali getirilir. Diş doktorları tarafından çok sık uygulanan ve önerilen zirkonyum kaplama için Çatalca diş kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Çatalca Diş Kliniği Fiyatları

İnsan sağlığı açısından oldukça önemli ağız diş ve çene sağlığı için düzenli olarak diş muayenesine gidilmesi gerekir. Dişlerde görülen sorunlara anında müdahale edilmesi gerekir. Diş kliniği fiyatları, uygulanacak tedavi yöntemine göre farklılık gösterir.

Diş tedavisi için uzman ve profesyonel diş hekimlerinden hizmet alınması gerekir. Aksi takdirde daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Diş doktoru gerekli muayeneleri yaptıktan sonra tedavi yöntemleri hakkında kişileri bilgilendirir. Talep edilen ücretler yapılan operasyonlara göre değişkenlik göstermekledir. Bu nedenle net bir fiyat vermek mümkün olmamaktadır.

Ayrıca diş tedavisi fiyatları, kuruma ve işlemin gerçekleştirileceği ile göre farklılık gösterir. Çatalca diş kliniği kaliteli hizmeti uygun fiyatlara sunmaktadır. Bunun yanı sıra tedavi fiyatları, her yıl farklılık gösterebilir. Diş tedavisi hakkında güncel ve detaylı bilgi için Çatalca diş kliniği ile irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.