Çekmeköy Diş Kliniği
Çekmeköy Diş Kliniği

Dişler, insanların hem sağlık açısından hem de sosyal yaşantısı açısından önemlidir. Diş kaybı, çürük, sararma gibi sorunlar; kişilerin sosyal hayatında zorluk yaşamasına sebebiyet verir. Sigara ve kahve tüketimi, çok fazla antibiyotik kullanımı, genetik faktörler, ağız ve diş bakımının yapılmaması gibi pek çok nedenden dolayı dişlerde bazı deformasyonlar oluşur.

Bu tür sorunlar sonrasında alt ve üst dişlerde çürükler, ağız kokusu, ağız kuruluğu, diş eti kanamaları, diş hassasiyeti, çene eklemi rahatsızlığı gibi pek çok sorun ortaya çıkar. Dişlerde meydana gelen bu tür rahatsızlıklar, ciddi ağrılara sebebiyet verir. Zamanında müdahale edilmediği takdirde kişiler, ciddi sağlık problemleriyle karşılaşması kaçınılmaz bir durumdur.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte ağız diş ve çene sağlığı için farklı yöntemler kullanılır. Dişlerde meydana gelen hastalıklara, uzman diş doktoru tarafından müdahale edilmesi gerekir. Uygulanan yanlış yöntemler veya eğitimsiz kişilerden alınan yöntemler sonucunda ağız ve dişlerde büyük sorunlar ortaya çıkar. Çekmeköy diş kliniği uzman ve deneyimli diş doktorları ile kaliteli ve güvenilir hizmetin adresidir.

Çekmeköy İmplant

İmplant tedavisi, son yıllarda en çok tercih edilen diş tedavi tekniklerinden birisidir. Eksik dişlerin yerine çene kemiğine vidalar yerleştirilir. Bu vidalar, özel titanyum maddesinden yapılmıştır. Vidalar üzerine yerleştirilen protezler, dayanıklı ve uzun ömürlü olurlar.

İmplant tedavisinin, özel kliniklerde uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir. Özel bir teknik kullanılarak yapılan implant tedavisinde, diş kemiğinin ve diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Ancak bazı durumlarda ilave kemik cerrahisi ile de implant tedavisi uygulanabilir. implant tedavisi, 18 yaşından büyük ve ağız ve çene gelişimi tamamlanmış kişilere yapılır.

Başarı oranı oldukça yüksek implant tedavisinin, diş çekiminde sonra yapılması gerekir. Diş çekiminden sonra dişin bulunduğu kemik zamanla eriyecek kaybolacaktır. Vidalar yerleştirildikten sonra yaklaşık 3 ile 6 aylık bir süre içerisinde yerleştirilen dişler, kişilere doğal ve estetik bir görünüm kazandırır. Kaybedilen dişlerin yerine uygulanan en iyi yöntemlerden birisi olan implant tedavisi için Çekmeköy diş kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. İmplant tedavisinde, kaliteli malzemeler kullanılır. Gerekli muayeneler ve tetkikler yapıldıktan sonra implant tedavisi büyük bir titizlikle uygulanır.

Çekmeköy Zirkonyum

Zirkonyum tekniği, diş kaplama yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Metalsiz diş kaplama tekniği olarak bilinen zirkonyum tedavisi, estetik bir görünüm oluşturur. Zirkonyum maddesinin özel teknikler kullanılarak zirkon haline dönüştürülerek kullanılır.

Zirkonyum maddesi, ışık geçirgenliği bulunan bir yapıda olduğundan, dişlerde doğal bir görünümün oluşmasını sağlar. Diş eti ile uyumlu olan zirkonyum maddesi, diş etlerinde herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet vermez. Metale karşı alerjisi olan kişiler tarafından tercih edilir. Genellikle ön dişlerde tercih edilen zirkonyum diş kaplama, oldukça avantajlı uzun ömürlüdür.

Zirkonyum diş kaplaması, diğer diş kaplamalarına göre sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet gelişmez. Metal olmadığı için diş etlerinde koyu renk oluşmaz. Ayrıca ağızda tat bozukluğuna veya ağız kokusuna sebebiyet vermez. Zirkonyum diş tedavisi, uzman ve profesyonel diş hekimleri tarafından yapıldığı takdirde oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı bir uygulamadır. Çekmeköy diş kliniği zirkonyum tedavisini uzman ve deneyimli diş doktorları ile gerçekleştirmektedir.

Çekmeköy Diş Kliniği Fiyatları

Diş tedavisinde, diş doktoru tarafından gerekli muayeneler yapıldıktan sonra uygulanacak yöntemler belirlenir. Diş tedavisi fiyatları, uygulanacak tekniklere ve yöntemlere göre farklılık gösterir. Ayrıca diş tedavisi fiyatları, kurumlara ve illere göre de değişiklik göstermektedir.

Çekmeköy diş kliniği fiyatları uygun ve ekonomiktir. Kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla sunan Çekmeköy diş kliniği ile iletişime geçerek diş tedavisi hakkında güncel ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.