Esenler Diş Kliniği
Esenler Diş Kliniği

Diş sağlığı hepimiz için çok önemlidir. Yaşadığımız çağda beslenme alışkanlıkları kullanılan ürünler diş sağlığımızı etkiliyor. Yediğimiz içtiğimiz kadar yaptığımız bakımın da kullandığımız fırçaların ürünlerin diş sağlığımız üzerindeki etkisi büyüktür. Diş sağlığımız için günde mutlaka en az iki kez dişlerimizi fırçalamalıyız. Yılda iki kere diş sağlığımız için diş hekimine muayene olmalıyız. Diş sağlığı kontrolleri için Esenler diş kliniği merkezleri sizlere hizmet vermektedir.

Esenler İmplant Klinikleri

İmplant, çenedeki diş eksikliklerini doldurmak için çene kemiğine monte edilen küçük titanyum parçacıklarıdır. Basit bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilir. Bu titanyum parçalar yerine geldiği diş köklerinin görevini üstlenirler. Dokuya dost olduğu için titanyum kemik  yerleştirilen İmplantı kavrar ve yapacak dişlere sağlam bir temel oluşturmaktadır. Ölçü ve provalardan sonra yeni dişler kullanıma hazır olur. Diş eksiklikleriniz asıl dişleriniz zarar görmeden konforlu bir şekilde tamamlanır. Bu hizmeti  Esenler diş kliniği kurumları güler yüzlü ve uzman kadrosu konforlu  bir şekilde  sizlere sunmaktadır. Uygulama çene kemiği kayıplarını önlediği için yüz şeklini de olduğu muhafaza eder ve yüz şekli bozukluğunu engellemiş olur.

İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır? 

İmplant genel olarak 2 aşamada uygulanır.  İlk olarak implantlar çene kemiğine yerleştirilir daha sonra 2 veya 4 ay arasında uyumu beklenir uygulanıp yerleştikten sonra ikinci aşamaya geçilir. İkinci etapta ise İmplantlar açılır üzerine daimi protezlerinize destek verecek küçük parçalar implantlara uygulanır. Protez dişler bunların üzerine takıldığında doğal ve güzel bir görüntü oluşacaktır. 

Esenler Kliniği Zirkonyum Uygulaması 

Zirkonyum doğada bulunan bir maddedir. Beyaz bir metal şeklinde doğadan çıkarılır. Klasik uygulanan porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metal alışım yerine tercih edilen beyaz renkteki alaşımdır. 

Zirkonyum Uygulaması Niçin Tercih Edilir?

Genel olarak estetik amaçlı tercih edilmektedir. Beyazlatma yöntemlerinden sonuç alınamadığı zamanlarda ileri derece renk değişikliği tedavisinde, ortadontik tedavinin seçilmediği diestema gibi ayrı olan veya çarpışık ve dönük dişlerin düzenlemesinin yapılmasında, arka grup dişler üzerine köprü veya kaplama yapılmasında, ön grup diş  İmplant üstü protezlerde güzel bir gülüş estetiği sağlamak için tercih edilmektedir. Kırık dişlere ve dolgu yapılamayacak hale gelen dişlere de zirkonyum kaplaması yapılmaktadır.  Zirkonyum uygulaması uzman bilir bir kurum tarafından yapılmalıdır. Bu konuda Esenler diş kliniği merkezleri gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. 

Zirkonyum Uygulamasının Avantajları Nelerdir? 

Zirkonyumdan yapılan porselenler, diş kemiği ile hemen hemen aynı renktedir. Bu sebepten ötürü kimse uygulamayı fark edemez. Zirkonyum kaplaması diş etiyle ilgili hiçbir rahatsızlık ve hassasiyete sebebiyet vermez. Yüksek dayanıklılık sahibi olduğu için rahatça istediğiniz bir besini yiyebilirsiniz. Isıya ve soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır. Herhangi bir hassasiyet olmaz. 

Esenler Zirkonyum

Zirkonyum kaplama kuronları 3 aşamada yapılır.

1. Aşama:

Kişi uygulama ve süreci hakkında detaylıca bilgilendirilir. Hazırlıklar yapılıp anestezi uygulanır. Kişinin diş ölçümleri alınıp, 2 aşamaya kadar yüzeyin boş kalmaması adına yerlerine geçici dişler yapıştırılır.

2. Aşama:

Laboratuarda hazırlanmış olan alt yapı prova ile diş etine uyum sağlayıp sağlamadığı kontrol edilir. 

3. Aşama:

Yani son aşamada estetik prova yapılmaktadır. Yapıştırılmadan önce kişinin istediği rengin olup olmadığını ve yüz ile uyumu kontrol edilir. Bu aşamalar 7 ila 10 gün içinde biter. Bu uygulamayı Esenler diş kliniği merkezleri en kısa zamanda kaliteli bir şekilde yapmaktadır.

Zirkonyum Diş (Kaplama ) Fiyatları Nedir?  

Zirkonyum uygulaması her merkezin kullandığı malzeme kalitesine, laboratuvar ortamlarına ve de aletlere göre fiyatlarda çeşitlilik olur.  Kalite ve uzmanlık Esenler diş kliniği kurumlarının alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.