Esenyurt Diş Kliniği
Esenyurt Diş Kliniği

İnsanlar için ağız ve diş sağlığı çok önemli bir olmakla birlikte ağız ve diş sağlığındaki problemler vücutta farklı hastalıkların oluşmasına da sebebiyet verebilir. Bu bakımdan düzenli olarak ağız ve diş sağlığı için diş hekimlerine muayene olmakta fayda var. Özellikle tüketilen besinler ile doğru orantılı olmak üzere dişlerde sararmalar, kararmalar, çürüme sorunu baş gösterir. Tüketilen besinleri çiğnemede görevli olan dişlerin sağlıklı olması çok önemlidir.

Aynı zamanda estetik açıdan parlak, temiz ve sağlık açısından ideal diş yapısına sahip olan bireyler, tatlı gülüşlerle kendilerini daha rahat ve özgüvenleri yüksek bir şekilde hissederler. Diş sağlığının bozulması demek, besinlerin rahatlıkla tüketilmemesi, birçok sorunun oluşması ve dişlerin çürümesi ile beraber dişin estetik yapısının bozulması anlamına gelir. Bu tür sorunların oluşmaması için düzenli olarak diş bakımlarının yapılması önem arz eder.

Zamanla çürüyen dişlerin çekilmesi ve yerine farklı malzemelerden oluşturulan kompozit diş takılması gibi birçok işlemin diş kliniklerinde uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde piyasada merdiven altı denilen kişiler tarafından yapılan müdahaleler neticesinde istenmeyen sorunlar ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır.

Bu yüzden ağız ve diş sağlığı için mutlaka alanında uzman kişilerden oluşan diş klinikleri tercih edilmelidir. Esenyurt diş kliniği uzman kadrosu ve tecrübeli teknik personeli ile ağız ve diş sağlığı tedavisinde tercih edilecek ilk adrestir.

Esenyurt İmplant

Zamanla dişlerin çürümesi ve bu dişlerin çekilmesi ile birlikte ağızda eksik olan dişlerin, özel yöntem ve teknikler kullanılarak aynı işlevi görecek şekilde, estetik olacak nitelikte, kompozit yapay diş köklerinin çene kemiğine yerleştirilmesi işlemine implant denir. İmplant tedavisi ile eksik olan dişler tamamlanarak kişilerin ağız yapısı bozulmadan estetik görünüme sahip ve işlevsel olarak tüm vazifeleri yerine getiren dişler ağza yerleştirilir.

Ağızda eksik diş olması; besinleri tüketirken yetersiz çiğnemeye sebep olacak aynı zamanda estetik açıdan kötü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sağlıklı bir sindirim için eksik dişlerin tamamlanması bir zorunluluktur. İmplant tedavisinde en önemli unsur, ağız içerisindeki kemik yapısıdır ve bu kemik yapısının implant için uygun dokuya sahip olması gerekir. İmplant tedavisine başlanmadan önce doku tespiti yapılır ve buna göre implant planlaması yapılır.

Uygulama öncesinde Esenyurt diş kliniği uzmanları tarafından radyolojik muayene yapılır. Genel olarak implant uygulaması, kişinin ağız kemik yapısı ve genel olarak sağlık durumu buna elverişli ise herkese yapılabilir. Bu uygulama sadece kemik gelişimini tamamlamamış genç bireyler için uygun değildir.

Esenyurt Zirkonyum

Estetik açıdan dişlere güzel bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan ve son derece etkili olan bir tedavi yöntemi de zirkonyum diş kaplama uygulamasıdır. Zirkonyum element olarak korozyon olayının olmaması ve renk olarak beyaz olması, ayrıca ışığı geçirgen nitelikteki özelliğiyle çoğunlukla diş alanında kullanılır. Zirkonyum diş kaplama, diğer diş türlerine kıyasla hem dayanıklı olması hem de ağızda metalik tat bırakmaması gibi ayrıcalıkları ve ışığı geçirgen özelliği gibi avantajlarıyla son dönemlerde en çok tercih edilen diş kaplama yöntemidir.

Esenyurt diş kliniği diş tedavisinde yapılan tüm uygulamalara garanti vermektedir. Zirkonyum diş kaplama tedavisi, diş hekimi uzmanları tarafından ağız ve diş sağlığı için gerekli olan tüm cihazların yer aldığı modern kliniklerde 5 gün gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir. Estetik bir gülüşe sahip olmak için vakit kaybetmeden uzman hekimlerden oluşan Esenyurt Diş Kliniği’ne gelerek ağız ve diş sağlığı için gerekli olan tüm tedavilerden faydalanabilirsiniz.

Esenyurt Diş Kliniği Fiyatları

Esenyurt diş kliniği alanında uzman hekimlerden teşkil olunmuş bir kliniktir ve modern teknikler ve kaliteli malzemeler kullanılarak ağız ve diş sağlığı için gerekli olan tedavi yapılır. Tüm tedavi yöntemleri, uzman hekimler tarafından yapılır ve uygulamalar neticesinde insan sağlığı için çok önemli olan dişlerin tedavisi yapılarak besinlerin çimlenmesinde temel rol oynayan dişlerle sağlıklı bir vücuda sahip olunabilir.

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için diş kliniklerimizi tercih edilerek uygun fiyatlarda gerekli olan tedavi alabilirsiniz. Uygulanan tedavi fiyatları; işlemin niteliğine, implant tedavisinde kullanılan malzemelerin kalitesi, eksik diş sayısına göre hazırlanan diş sayısına, kaplama türü gibi faktörlere göre değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.