Saç Ekimi Hakkında Her Şey

Saç dökülmesi problemleri, günümüzde kadın-erkek birçok kişinin karşılaştığı problemlerden birisidir. Günlük, 50 ile 100 arasında saç telinin dökülmesi normal olarak karşılanır. Ancak bunun üstündeki saç dökülmeleri, normal olarak kabul edilmez. Bu tür saç dökülmeleri için saç ekimi yöntemleri tercih edilebilir. Saç dökülmesinin türüne ve kişilerin yaşına göre saç ekimi için farklı yöntemler ve teknikler kullanılır. Saç dökülmesi veya saç kaybı yaşayan kişilerde sağlıklı saç kökleri, dökülmenin bulunduğu bölgelere nakledilir. Saç ekimi işlemi, profesyonellik ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması gerekmektedir.

Pages 05042020121915
Saç Ekimi Hakkında Her Şey

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemlerinin öncesinde, kişilerin işlemi gerçekleştirecek uzman kişi ile bir ön görüşme yaparak;  ihtiyaçlarını ve işlemin detayları hakkında bilgi edinmesi gerekir. Ayrıca Uzman doktorların saç ekimi işleminin uygun olup olmadığına karar verir. Saç ekimi uygulamalarında enseden alınan saç kökleri, belirlenen bölgeye ekilir. Ense, göğüs bölgesi veya şakak bölgesinden de gerekli durumlarda kıl kökleri alınabilir. Saç kaybının durumuna ve dökülme görülen bölgenin alanına göre saç ekim işlemleri birkaç saat içerisinde gerçekleştirilir. Saç ekiminin, sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Pratik ve kolay bir yöntem olan saç ekimi sonrasında, kişiler kısa süre içerisinde normal hayatlarına devam edebilirler. İşlem sonrasında işlem yapılan bölgede kızarıklık ve morluklar oluşabilir. Görülen bu kızarıklıklar ve morluklar, kısa süre içerisinde kaybolur.

Kimler Saç Ekimi Yapabilir?

Saç dökülmesini engelleme için yapılacak birçok işlem ve teknik mevcuttur. Erkek ve kadınlara rahatlıkla uygulanabilen saç ekimi için engel bir durumu bulunmayan kişilere rahatlıkla saç ekimi uygulanabilir. Saç ekimi yapacak kişilerin, fiziki gelişimini tamamlamış ve herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmamalıdır. Ayrıca saç ekimi yapılacak bölgede, cilt problemlerinin bulunmaması da gerekir. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi saç ekimi yapılırken en önemli husus, doğal görünümden uzaklaşmadan işlemler gerçekleştirilmelidir. Saç ekimi işlemlerinin profesyonel kişiler tarafından hijyenik ortamlarda yapılmasına özen gösterilmelidir. Uzman kişiler tarafından yapılan saç ekimi işlemlerinde, başarılı sonuçlar elde edilir. Saç ekimi sonrasında, uzmanın belirttiği tavsiyelere ve önerilere uyulması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.