Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar?

Burun ameliyatı, birçok kişi için yapılabilen ameliyat türleri arasında yer alıyor. Ameliyatın yaygınlaşmasından dolayı özel klinikler, özel hastaneler ve çok çeşitli kurumlar estetik ameliyatı yapmaya başladı. Sağlıklı bir birey olmak için ilk olarak nefesinizin düzenli bir şekilde alınması şarttır.

Çoğu zaman burun içerisinde ki kemik yapısı nefes almanızı zorlaştırır bu gibi durumların önüne geçebilmek için burun ameliyatı olabilirsiniz. Görünümünüzü değiştirmek ve daha düzgün bir buruna sahip olmak içinde ameliyat olan kişilerin % oranı neredeyse %50’nin üzerindedir. Burun ameliyatı olduktan sonra hem nefes probleminizin ortadan kalkması hem de görünümünüzün istediğiniz şekilde olması için uygulamanız gereken noktalar vardır.

beautiful young woman with perfect clean skin touching her nose smiling isolated white
Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar?

Ameliyat Sonrası Önem Verilen Konular

Burnun tam anlamıyla yüze oturabilmesi için en az 6 ay geçmesi gerekir. Bu nedenle yüz mimiklerinize dikkat etmeli ve gülmekten kaçınmalısınız. Burun ameliyatında dişlerde etkilenebilir ve sızı, ağrı gibi durumlar meydana gelebilir.

Yumuşak bir diş fırçası kullanmanız tavsiye edilir. Göz çevresinde meydana gelen morluk ve şişlik için buz kullanmanız gerekir. Kullanmış olduğunuz buzlar sayesinde şişlikleriniz kısa süre içerisinde yok olur.

Burun tamponu çıkarılana kadar hapşırma ve kaşıntı olası bir durumdur. Hapşırma devam eder ise hapşırma karşıtı ilaçlar alabilirsiniz. Ameliyat sonrası burun etrafında olan dikişler ameliyattan bir hafta sonrasında çıkarılır sizler bu dikişleri kendiniz çıkarmamanız gerekir.

Ameliyat sonrasında burun ucunda sızlama ve his kaybı yaşanması normaldir. Ameliyattan belirli bir süre sonrasında bu his kaybı ve sızı kaybolacaktır. Burun ameliyatı sonrası beslenmenize dikkat etmesinde fayda vardır. Bu süreç içerisinde alkol ve sigara tüketimi mutlaka sınırlandırılmalıdır.

Yüzünüze Uyumlu Burun Seçimi Yapımı

Ameliyat olmadan önce mutlaka yüz yapınıza uygun bir burun tercih etmenizde fayda vardır. Burun ameliyatları uzun bir süreç olmasından her noktanın ameliyat öncesinde düşünülmüş ve kabataslak uygulanmış simülasyonunu görüyor olmanız gerekir.

Çok hatları büyük olan insanlar için önerilen burun tipi orta büyüklükte ki burun tipidir. Bu yüz hattı için küçük burun yapısı yüz üzerinde oldukça yapay durur. Sizler kendi yüz yapınıza göre yeni burun yapınızı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.